Snoop Dogg

 

Snop Dogg je nejen hvězdou hip-hopové a rapové hudby, ale také hercem, který má na kontě již spoustu celovečerních filmů a několik televizních pořadů. Momentálně vystupuje ve své vlastní show Doggy Fizzle Televizzle na stanici MTV a nedávno si zahrál ve filmu Mládí v trapu. V roce 1993 vydal své debutové album Doggystyle, kterého se prodalo přes 1,5 milionu kopií. Jeho zatím posledním studiovým albem je nahrávka s názvem Paid Tha Cost To Be Da Boss.

Kromě toho přispěl svými písněmi na soundtracky k filmům jako Mizerové 2, Charlieho andílci: Na plný pecky, Dr. Dolittle 2 a Nežádej svůj poslední tanec. V roce 1998 se vrhnul na herectví a debutoval malou rolí ve filmu Half Baked. Postupem času se objevil v mnoha filmech včetně Tvrďák, Training Day, The Wash nebo Bones, ve kterém si zahrál svou první významnější hlavní roli. Svůj hlas propůjčil postavě Ronnieho Rizzata ve filmu Malibu’s Most Wanted. V brzé době jej čeká role v remaku slavné komedie Připoutejte se, prosím! s názvem

Soul Plane.

 

Dne 7.5 2003 se Snoop Doggy Dog zapletl do přestřelky. V nočních ulicích LA se utkaly posádky sedmi aut. Kvůli hluku a nahlášení střelby zasáhla i policie. Jedním ze zadržených byl právě i černý rapper. V divoké přestřelce byl zraněn jeden z jeho bodyguardů. Snoop Doggy Dog vyvázl se zdravou kůží. Policie ho odvezla k výslechu. Zatím nebylo vzneseno žádné obvinění.

 

Alba:

Snoop Dogg - Dogg Style (1993)

Snoop Dogg - Tha Dogg (1996)

Snoop Dogg - Tha Doggfather (2001)

Snoop Dogg - Paid Tha Cost To Be Da Bo$$ (2002)

Snoop Dogg - R&G: The Masterpiece (2004)