Limp Bizkit

 

Skupina byla založena v roce 1994 v městě Jacksonville ( severní Florida ) . U samotného zrodu stáli Fred Durst a Sam Rivers , poté se přidal Samův bratranec John Otto a sestavu doplnil Wes Borland ( v té době měla kapela název Limp Bizcut ) . Poté co hráli v Jacksonville KoRni ( v roce 1995 ) nechal se jejich bassista Fieldy od Freda tetovat - Fred měl i něco jako vlastní tetovací salon - a zkamarádili se . Když se ve městě objevili po druhé vzali si od LB jejich demo a dali ho vlastnímu producentovi Rossovi Robinsonovi . Rozhodlo se , že LB pojedou na turné s kapelama The Deftones a House Of Pain . Během turné se LB spřátelili s DJem skupiny HoP Leorem Dimantem a ten se po rozpadu HoP přidal k LB . Potom bylo vydáno jejich první album Three Dollar Bill Y'all . LB se během roku 1997 a 98 stali dost známými a koncertovali taky s kapelama Faith No More a později Primus . V té době se taky LB začali objevovat na MTV .


Další album - Significant Other - bylo vydáno v červnu roku 1999 a udělalo z LB hvězdy . Do konce roku se prodalo přes 4 mil. kopií a album dosáhlo na první příčku v hlasováních . V červenci byl Fred navržen do funkce viceprezidenta Interscope Records . Po delší době kdy byli LB stále hodně populární ( i když se proti nim zvedaly vlny nevole ) došlo na vydání třetího alba Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water . Toto album se ihned vyhouplo na první pozici ( LB byla jediná kapela , která měla v britském žebříčku deseti nejprodávanějších alb dvě alba současně - spolu s Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water i Significant Other ) . Toto období bylo vrcholem jejich nu-metalové působnosti . Album způsobilo obrovský boom , Fred tehdy řekl : Prosím vás poslouchejte tohle album s otevřenou myslí . Tyhle písničky sou bránou k našim duším .

 

 Poté následovala Anger Management Tour na které se objevil i Eminem , Papa Roach a Xzbit , poté Zen Master a pak už jen Limp Bizkit . LB se rozhodli pro koncert v Austrálii - festival Big Day Out - a tehdy se stala tragédie - 19. ledna 2001 zemřela přímo při koncertu 15ti letá dívka známá jako Jessica na následek infarktu a ušlapání davem . Skupina tehdy vyjádřila lítost nad touto událostí : Jsme zničení tím , že Jessica zemřela a opravdu nic nemůže popsat smutek , který cítíme . Nabízíme její rodině a přátelům náklonnost a modlitby . Ztráta jejího života nás poznamená navždy . LB poté odložili koncert v Madridu na Festimadu kvůli nedostatečným zábranám - bezpečí fanoušků . Poté vyjádřil Fred svůj smutek : Všechno , co děláme , je pro naše fanoušky . Hluboce litujeme , že přišli o příležitost vidět LB . Nedostatečná bezpečnostní zajištění festivalu by mohla způsobit zranění a nic nestojí za to , riskovat zdraví našich fanoušků . Milujeme Madrid a fanoušky , který jsme tady potkali . Určitě plánujeme vrátit se sem co nejdřív . Evropské turné pokračovalo s velkými úspěchy . Poté však musel Fred zpět do Ameriky kvůli problémům se zády . Zbytek turné byl zrušen a

 

Fred se oficiálně omluvil a objasnil své zdravotní problémy .
Poté , v říjnu 2001 , přišla šokující zpráva - Wes Borland odchází z kapely . Tehdy Fred napsal : Vím ,že se snažíte zjistit co teď bude . Jako první hodláme prohledat celou zeměkouli a najít nejzkaženějšího kytaristu . Potom s tím nejzkaženějším kytaristou dokončíme to nejohavnější album Limp Bizkit , jaký byste si jen mohli představit . Wes byl velkou částí Limp Bizkit jste na něj zvyklí , ale jeho rozhodnutí odejít nás postavilo do pozice , kdy víme , že to nej z Limp Bizkit teprve přijde . Lethal, John, Sam a já to bereme jako příležitost změnit naši hudbu . Těsně před Wesovým odchodem se rozhodli vydat remixové album - projekt dokončili bez Wese - tak vzniklo čtvrté oficiální album LB - New Old Songs - vydané třetího prosince 2001 . Zajímavá je sestava lidí , které LB remixovali - The Neptunes, Timbaland, P Diddy, William Orbit, Butch Vig, Bubba Sparxxx, Everlast, Xzibit a další . Poté začala série "pohovorů" a LB se snažili najít někoho , kdo by do jejich řad zapadal stejně jako dřív Wes . Ty trvaly až do konce roku a Fred nakonec žádal Wese , aby o tom znovu přemýšlel . v létě roku 2002 se objevily zprávy , že LB nahrávají nové album . Jméno alba bylo měněno téměř každý den ... Less Is More, Bipolar, Surrender atd. Fanoušci byli kompletně zmateni (včetně mě) .
Nakonec se po 18ti měsících svět dozvěděl jméno nového kytaristy LB : Mike Smith . Mike začínal se svou punkovou kapelou Snot . LB tedy začali nahrávat . Asi 20 písní , které nahráli s hostujícími kytaristy ( hlavně z KoRn) , z doby mezi odchodem Wese a příchodem Mika , bylo hozeno do šuplíku a Fred doteď prohlašuje , že neví co s nima bude . Konečně přichází nové album ( s novými písničkami už jen s Mikem ), konečný název : Results May Vary , datum vydání : 23. září . Ale před vydáním alba přišlo překvapení - LB , Metallica a Linkin Park spolu na turné po USA . The Summer Sanitarium Tour 2003 stálo na triu rockových gigantů a na koncertech v 18ti městech po Severní Americe s kapelami The Deftones a Mudvayne jako předskokany . Show startovala 4. července a všechny skupiny se předvedly se svými nejlepšími kousky . Ale na turné se stalo něco , na co čekali všichni odpůrci LB - skupina byla na koncertě v Chicagu napadena odpadky a řevem "Fred Durst , nasrat" . Fred si to nenechal líbit a taky si zanadával , poté vyzval publikum k boji a odehrál 7 písniček . Potom znechuceně odešel se zbytkem skupiny do zákulisí ... Zbytek turné skončil ale pro kapelu úspěchem .

Po Wesově odchodu skupina hledala kytaristu , ale také pracovala na novém albu . A výsledkem jejich snažení je Results May Vary - pomalejší pochmurně laděné album rockových balad . Na jedné z energických písniček "Gimme The Mic" se objevil ( asi ) i Rakim z "Microphone Fiend" . Album obsahuje taky "Let Me Down" - anti-Britney-song . Jinak bylo album pro většinu fanoušků ze začátku šok a později mírné zklamání.

Nastupuje rok 2004 . Co se děje s LB ? Vyrážejí na evropské turné po skoro všech zemích Evropy - včetně české republiky - koncert v Praze . Šňůra měla veliký úspěch . Ale co by byli LB bez problémů ? Museli zrušit koncert v Polsku kvůli údajnému teroristickému útoku a zrušena byla i jejich mini - african tour . Skupina se spokojeně vrátila do USA a všechno šlo dobře . Poté se ale objevily zprávy , že se Wes vrací ke své původní kapele . Tohle už fanoušci slyšeli několikrát , ale tentokrát se přesvědčení šířilo a vzrůstalo.

Všechno vypadá dobře, fanoušci očekávají nové album . Očekávané datum vydání nového alba na přelomu 2004/2005 se nekonalo . Fanoušci byli zmatení a nevěděli co se děje. Skupina taky určitě nebyla ještě úplně srovnaná - okamžitě po návratu Wese odešel náhradní ( :-D ) kytarista Mike Smith od LB . Nakonec bylo album vydáno 2. května 2005 v naprosté tajnosti - dověděli se o něm jen ti kdo o něm věděli předem a zajímali se o něj . Fred to později vysvětlil tak , že nechtěli nahrát debutové album o miliónech prodaných kopií , ale spíš hrát muziku jen pro sebe jako skupina . Album dostalo název The Unquestionable Truth part 1 (což naznačuje , že by měla být i druhá část - pt.1 má jen 7 písniček ) a Fred řekl , že je hodně ovlivněno hudbou Rage Against The Machine - přesně ten styl pojmenoval :" Aggression without screaming " ( agrese bez řvaní ) . Album je oproti ostatním spíše hardrockové a odbíhá od klasického stylu nu-metalu a rap-metalu . Je taky dost pesimisticky laděné . Ale myslím , že je to dobrý krok na cestě dál ( akorát Fred se moc neukázal - bez vyšších tónů moc nevyčnívá ) .LB už vydali 8. listopadu 2005 také Greatest Hitz album se třemi novými písničkami ( nejsou špatné , ale všechny jsou z éry bez Wese ) a na cestě je taky The Unquestionable Truth part 2 .

V únoru se LB nachvíli rozpustili podobně jako LP . Wes se nakonec zatím nevrátil a má vlastní kapelu, Fred bude natáčet svůj první celovečerní film.

 

Alba:

Limp  Bizkit - Three Dollar Bill Y'All (1997)

Limp  Bizkit - Significant Other (1999)

Limp  Bizkit - Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavoured Water (2000)

Limp  Bizkit - New Old Songs (2001)

Limp  Bizkit - Results May Vary (2003)

Limp  Bizkit - The Unquestionable Truth Pt.1 (2005)

Limp  Bizkit - Greatest Hitz (2005)